piątek, 21 marca 2014

Powitanie wiosny. Malinowo- śmietankowy torcik naleśnikowy

Po kulinarnych eksperymentach, o których więcej już niebawem nadeszła pora na obiad. Dzisiaj coś na słodko mianowicie malinowo- śmietankowy torcik naleśnikowy. Myślę, że każdy łasuch z chęcią sięgnie po kawałeczek i na pewno nie omieszka poprosić o dokładkę:)

Składniki na naleśniki 8 sztuk:
- 2 szklanki mąki
- 3 jajka
- 1 szklanka mleka
- 1 i 1/2 szklanki wody gazowanej
- 1/2 łyżeczka soli
- 4 łyżki oleju
- 1/2 łyżka kakao


Składniki na nadzienie:
- 200 g malin
- 5 łyżki cukru pudru
- 1 łyżka żelatyny
- 100 g serka naturalnego
- 150 g twarogu chudego
- 4 kostki gorzkiej czekolady

Wykonanie:
Zaczynamy od przygotowania ciasta naleśnikowego. Z podanych proporcji powinno wyjść 7-10 naleśników w zależności od wielkości patelni. Naleśniki odstawiamy do ostygnięcia i przygotowujemy serek oraz malinową frużelinę. 
Serek naturalny mieszamy z twarogiem i 2 łyżkami cukru pudru. Natomiast maliny (odkładamy kilka do dekoracji) przesypujemy do rondelka zalewamy 3 łyżkami wody i dodajemy 3 łyżki cukru pudru. Cały czas pilnując czekamy aż maliny się rozpuszczą. Po ok. 10 min wlewamy rozpuszczoną we wrzątku żelatynę i odstawiamy rondelek do ostygnięcia. Aby było szybciej możemy włożyć rondelek do większego naczynia wypełnionego zimną wodą. Oczywiście możemy zastąpić frużelinę malinową konfiturą z domowych zapasów, na pewno zaoszczędzi to nam czasu :)
Kiedy już mamy gotową frużelinę i serek zaczynamy układać torcik. Na kolejne warstwy nakładamy na zmianę serek i maliny. Torcik dekorujemy pozostawionymi malinami i startą gorzką czekoladą.

2 komentarze: